Informacje przed zakupem kosiarki automatycznej

Nie. To nasza inteligentna kosiarka dostosuje się do Twojego ogrodu. Wystarczy tylko usunąć kamienie lub inne przedmioty rozrzucone na trawie i zasypać dziury tak, aby umożliwić płynną pracę robotowi koszącemu Ambrogio.

Wystarczy, że przemnożysz długość przez szerokość swojej nieruchomości i porównasz wynik z informacjami w specyfikacjach technicznych robotów Ambrogio. Całkowita powierzchnia powinna obejmować dom, drzewa, kwietniki i inne elementy znajdujące się na danym obszarze - Ambrogio Robot dostosuje swoją pracę do istniejących przeszkód.

Tak. Ambrogio Robot porusza się sprawnie po każdej nawierzchni, w tym także pochyłej. Optymalne warunki dla jego pracy to zbocza o nachyleniu do 55%. Koła Ambrogio Robot zostały specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia przyczepności, kiedy podłoże jest śliskie. Prosimy o zapoznanie się z zasadami obsługi zawartymi w rozdziale Instrukcji Obsługi "Przygotowanie i oznakowanie granic obszarów roboczych".

Tak. Ambrogio Robot kosi trawniki niezależnie od stanu i rodzaju trawy, kosi nawet gęstą lub mokrą trawę. Nowoczesna kosiarka Ambrogio może być także zaprogramowana do pracy w nocy lub bardzo wcześnie rano, tak, aby cieszyć się pięknym ogrodem w ciągu dnia.

Ambrogio Robot kosi trawę samodzielnie i automatycznie. Ta inteligentna i niezwykle nowoczesna kosiarka nie wymaga Twojej pomocy lub wsparcia. Każdego dnia, Ambrogio Robot ścina kilka milimetrów trawy, pozostawiając drobne ścinki na ziemi jako naturalny nawóz dla Twojego trawnika.

Praca Robota

Robot Ambrogio może zajmować się maksymalnie 4 odrębnymi obszarami pracy: obszar główny (na którym umieszczona jest stacja ładująca) oraz maksymalnie do 3 dodatkowych trawników połączonych lub przylegających do głównego. W rozdziale „Dane Techniczne” w Instrukcji Obsługi możesz sprawdzić dokładną liczbę obszarów, jakie może kosić dany model Ambrogio.

Ambrogio Robot został zaprojektowany do codziennego koszenia trawnika. Każdego dnia kosi kilkumilimetrowe przyrosty trawy, dzięki temu poprawia jej jakość i jednocześnie naturalnie ją nawozi i odżywia. Proszę sprawdź maksymalną wysokość koszenia dozwoloną dla Twojego modelu Ambrogio, w rozdziale zatytułowanym "Informacje Techniczne" znajdującym się w Instrukcji Użytkownika.

Nie. Zbieranie i wyrzucanie trawy w ogóle nie jest konieczne. Każdego dnia, Ambrogio przycina kilka milimetrów trawy. Drobne ścinki są pozostawione na ziemi i stanowią naturalny nawóz dla trawnika.

Nie. Kiedy robot jest w stacji ładującej, nie jest wysyłany żaden sygnał elektryczny. Takie działanie ma na celu optymalizację zużycia energii.

Tak. Ambrogio Robot sygnalizuje, gdy baterie potrzebują ładowania i w takiej sytuacji samodzielnie powraca do stacji.

Ambrogio Robot pracuje w zaprogramowanych przez Ciebie przedziałach czasu, naprzemiennie - kosząc i ładując się. Dla równomiernego efektu koszenia porusza się wewnątrz obszaru wyznaczonego przez przewód ograniczający. Dla optymalizacji koszenia robot porusza się spiralnie tam, gdzie trawa jest wyższa lub gęstsza.

Instalacja i programowanie automatycznych kosiarek

Tak, jednak należy ocenić czy robot trafiając na nową przeszkodę, odbije się od niej, czy może będzie konieczna modyfikacja instalacji i otoczenie danego obiektu przewodem ograniczającym.
Twój lokalny serwisant Ambrogio pozostawi zapas przewodu podczas instalacji, co umożliwi dostosowanie instalacji w przypadku ewentualnych zmian i uniknąć połączeń przewodu.

Tak, ale tylko wtedy, gdy ogrody są do siebie przylegające i nie dzielą je żadne schody. Zapytaj swojego lokalnego sprzedawcę automatycznych kosiarek Ambrogio o pomoc i ocenę sytuacji.
W przypadku koszenia trawy w miejscach publicznych konieczne jest łączna ocena powierzchni, na której ma pracować robot Ambrogio, w celu wyboru najlepszego rozwiązania.

W większości przypadków nie, jednak aby uniknąć jakichkolwiek potencjalnych zakłóceń, wskazane jest umieszczenie stacji ładującej z dala od bram automatycznych, źródeł energii, sterownika oświetlenia lub automatycznego nawadniania ogrodu. Więcej informacji znajdziesz w Instrukcji Obsługi w dziale „Planowanie Instalacji”.

Tak, pod warunkiem, że obiekty są stabilne i mają minimum 10 cm wysokości. Ambrogio Robot jest na tyle inteligentny, że podejdzie i delikatnie odbije się od przeszkody, kosząc również trawę wokół niej. Następnie będzie kontynuował koszenie w innym kierunku. Ambrogio Robot nic nie uszkodzi, a także sam ulegnie uszkodzeniu podczas takiej sytuacji.

Tak. Ambrogio Robot jest inteligentną kosiarką, która delikatnie odbija się od każdej większej przeszkody. W przypadku kiedy na trawniku znajdują się elementy, z którymi nie chcesz, aby się zderzał, należy otoczyć je przewodem ograniczającym (zgodnie z instrukcjami w Instrukcji Obsługi w rozdziale „Przygotowanie i oznakowanie granic obszarów roboczych”). Ambrogio Robot będzie dojeżdżał do linii przewodu ograniczającego, a następnie odjedzie w innym kierunku.

Należy wejść do menu programowania przy użyciu przycisków na wyświetlaczu, wybierz dni i godziny, w jakich chcesz aby Ambrogio Robot pracował. Zobacz tabelę wskazówek w rozdziale Instrukcji Obsługi zatytułowanym "Plan pracy - tryb programowania". Możesz też skontaktować się z lokalnym sprzedawcą/dystrybutorem robotów Ambrogio w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytania.

Tak. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie ze szczegółowymi punktami instrukcji obsługi. W razie potrzeby, jakichkolwiek problemów lub w celu wykonania instalacji przez profesjonalistę, skontaktuj się z lokalnym specjalistą/dystrybutorem automatycznych kosiarek Ambrogio, który jest do Twojej dyspozycji.

Zestaw instalacyjny znajduje się wewnątrz opakowania Twojej automatycznej kosiarki Ambrogio. Zawiera przewód ograniczający, opakowanie szpilek mocujących, stację ładującą z zasilaczem i przewodem zasilającym oraz instrukcję obsługi.

Nasze inteligentne kosiarki Ambrogio koszą w obszarze wyznaczonym przez przewód ograniczający, który wyznacza obrzeża trawnika. Przewód jest przymocowany do podłoża za pomocą plastikowych szpilek mocujących albo jest umieszczony pod ziemią. Początek i koniec przewodu jest połączony ze stacją ładującą, która jest podłączona do źródła prądu.

Bezpieczeństwo

Tak. Ambrogio Robot może być chroniony 4-cyfrowym kodem PIN. Ambrogio Robot nie zostanie uruchomiony bez podania kodu ani nie można wejść w menu programowania, więc osoby trzecie nie mogą korzystać z robota. Proszę zapoznać się z fragmentem instrukcji obsługi zatytułowanym "Zabezpieczenia - tryb programowania".

Oczywiście. Aplikacja Ambrogio Remote APP pozwala na zdalne kierowanie robotem poprzez telefon oraz umożliwia szybką aktualizację oprogramowania robota z dowolnego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Android lub iOS – bez konieczności podłączania przewodów. Dodatkowo opcjonalny moduł GSM wysyła SMS z dziennymi raportami pracy robota oraz informacje o problemach w czasie koszenia lub ewentualnej awarii robota.

W sytuacji awarii zasilania elektrycznego, Ambrogio Robot zachowa się jak w przypadku braku przewodu ograniczającego: zatrzyma się i będzie czekał do momentu ponownego włączenia zasilania, aby kontynuować zaprogramowaną pracę.

Tak. Ambrogio Robot może kosić podczas deszczu. Jednak aby zapobiec zbyt mocnemu brudzeniu się robota, zalecamy włączenie czujnika deszczu. Również dlatego, że koszenie mokrej trawy może spowodować uszkodzenie samego trawnika. W przypadku opadów Ambrogio Robot powróci do stacji ładującej i zaczeka do następnego cyklu pracy. Zobacz rozdział w Instrukcji Obsługi zatytułowany "Ustawienia - Tryb programowania".

Tak. Ambrogio Robot został zaprojektowany do pracy w temperaturze otoczenia od -10 do + 50 ° C. Zakres ten jest znacznie szerszy niż zakres, w którym rośnie trawa.

System bezpieczeństwa zatrzyma robota Ambrogio, jeśli tylko trafi na kamień. Należy sprawdzić, czy nóż po zderzeniu nie jest uszkodzony i w razie potrzeby wymienić go. Proszę zapoznać się z fragmentem Instrukcji Obsługi zatytułowanym "Zatrzymanie bezpieczeństwa" i "Wymiana noża". Zaleca się regularnie sprawdzać, czy na trawniku nie ma kamieni lub nie zostały na nim przypadkowo pozostawione inne przedmioty.

Tak. Każdy robot Ambrogio wyposażony jest w czerwony przycisk zatrzymania awaryjnego "STOP", znajdujący się w widocznym i łatwym do użycia miejscu. Robot i ostrze zatrzymują się także zawsze w momencie podniesienia.

Konserwacja i serwis automatycznych kosiarek do koszenia trawy

Skorzystaj z zimy i zabierz robota do lokalnego serwisu Ambrogio w celu przeprowadzenia rocznego przeglądu, zalecanego w karcie gwarancyjnej. Zapoznaj się z rozdziałem w instrukcji obsługi zatytułowanym "Długotrwały brak aktywności i ponowne uruchomienie", który wyjaśni jak przechowywać robota Ambrogio oraz jego stację ładującą.

Miesięczne zużycie energii elektrycznej przez roboty do koszenia trawy Ambrogio jest znacznie mniejsze niż zużycie paliwa niezbędne do koszenia tradycyjną kosiarką spalinową. Dla średniej wielkości trawników koszt energii elektrycznej dla zaprogramowanej pracy kosiarki bezobsługowej Ambrogio to około 5 złotych miesięcznie.

Kosiarki bezobsługowe Ambrogio są wyposażone w nóż z 4 ostrzami ze stali nierdzewnej, który może kosić przez wiele lat (w przeciwieństwie do zwykłych noży stosowanych w robotach koszących, które muszą być często wymieniane). Wystarczy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem / sprzedawcą Ambrogio, aby naostrzyć noże.

Jeżeli po wielu cyklach koszenia trawy przy użyciu kosiarki bezobsługowej Ambrogio zauważysz, że konieczna jest wymiana noża, możesz wykonać to samodzielnie, posługując się informacjami zawartymi w Instrukcji Obsługi (rozdział "Wymiana ostrza"). W ciągu kilku minut możesz sprawić, że Ambrogio Robot będzie znowu gotowy do pracy. Zalecamy stosowanie wyłącznie oryginalnych noży Ambrogio. Jeżeli masz pytania dotyczące wymiany i konserwacji lub wolisz, by zrobił to za Ciebie profesjonalista - skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem/sprzedawcą Ambrogio.

Nóż i koła, ponieważ są one najbardziej narażone na zabrudzenia i zużycie. Sprawdzaj też i usuwaj ślady utleniania z nakrętek służących do ładowania robota, a także z płytek, z którymi stykają się w stacji ładującej. To zajmie tylko kilka minut, a zapewnisz pełną skuteczność Ambrogio Robot!

Tak. Musisz regularnie sprawdzać robota Ambrogio i czyścić go w razie potrzeby. Rozdział „Zalecenia konserwacji” w Instrukcji Obsługi podpowiada jak to zrobić poprawnie. Ambrogio Robot nie powinien być zanurzany i myty w wodzie. W okresie zimowym zabierz robota Ambrogio do lokalnego serwisu Ambrogio w celu przeprowadzenia corocznego przeglądu.

Rozwiązywanie Problemów

Najczęstsze problemy, które mogą pojawić się w trakcie normalnej eksploatacji Ambrogio Robot, mogą być łatwo zidentyfikowane dzięki tabelom w Instrukcji Obsługi w dziale "Rozwiązywanie problemów". Tabela wskazuje najczęstsze problemy, ich przyczyny i porady dotyczące możliwych rozwiązań. Możesz łatwo naprawić niektóre błędy, podczas gdy inne problemy mogą wymagać specyficznej wiedzy technicznej - wtedy zalecamy kontakt z lokalnym sprzedawcą lub serwisem robotów Ambrogio, który niezwłocznie przywróci Ambrogio Robot do normalnej pracy. Sugerujemy, aby przeczytać porady i wskazówki zawarte Instrukcji Obsługi. W ten sposób możesz uniknąć problemów wynikających z nieprawidłowego montażu, programowania lub użytkowania.